ثبت شرکت چیست؟

 به گردآوری دو یا چند شخصیت حقیقی یا حقوقی که کسب و کاری را شروع میکنند ثبت شرکت گفته می شود.  اگر در حال شروع یک سرمایه گذاری جدید هستید یا به دنبال توسعه تجارت خود هستید ، ممکن است در نظر داشته باشید که شرکتی  را ثبت کنید. اگرچه شرکت می تواند یک گام بزرگ به نظر برسد در تجارت تحت ساختار شرکت. پس از اینکه افراد تصمیم به تشکیل شرکت گرفتند برای اینکه از مزایای شرکت برخوردار شوند و عملیاتشان قانونی باشد باید شرکت خود را در اداره امور ثبت شرکتها که زیرنظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است، ثبت کنند.

ثبت شرکت

چرا باید شرکت ثبت کنیم

ثبت شرکت

 شرکت می تواند یکی از بهترین راه هایی باشد که می توانید تجارت خود را گسترش داده و به موفقیت آن اطمینان کنید. نه تنها از مسئولیت پذیری خودداری خواهید کرد ، بلکه نرخ مالیات پایین تر به این معنی است که می توانید روی تبدیل مشاغل خود به سرمایه گذاری سودآور که می خواهید آن باشد متمرکز شوید. اگر مطمئن نیستید که ساختار تجاری برای شما مناسب است ، یک وکیل تجاری می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید کدام گزینه برای شما مناسب است. مشاوران  ثبت شایگان راه صحیح را برای انتخاب شرکت مناسب نشان می دهند.

 1. فعالیت قانونی و درحمایت قانون و دولت
 2. دفاع از حق دربرابر مشکلات پیش آمده
 3. ایجاد اعتبار بیشتر در کسب وکار
 4. امکان دریافت نمایندگی های شرکتهای داخلی و بین المللی
 5. امکان استفاده از تسهیلات و وام های بزرگ بانکی و استفاده از امکانات ایجاد شده توسط سازمانهای دولتی
 6. تقسیم مسئولیت ها و وظایف بین اعضای شرکت

 

 شرکت و مزایای آن برای تجارت و برند شما اگر اهل تجارت و صاحب یک شرکت هستید ، باید اطمینان حاصل کنید که شرکت شما ثبت شده است. این امر الزامی است و به شما كمك می كند بدون تنش های زیاد تجارت كنید. گرچه این امر مستلزم فرآیند زیادی در ثبت شرکت است ، اما هیچ نگرانی برای آن وجود ندارد. ثبت  شایگان با کارشناسان  حرفه ای که دارند خدمات ثبت شرکت را ارائه می دهند. همیشه بهتر است شرکت خود را در اولین زمان ثبت کنید زیرا در صورت بروز هرگونه اشتباه ، از منافع شما محافظت می کند.

تمام اشخاص حقیقی و حقوقی با داشتن شرایط ثبت و آشنایی با نحوه آن ، شرکت خود را به ثبت می رسانند.به عبارت بهتر مطابق قوانین ایران اجازه ثبت به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی داده شده است. افرادی که اجازه ثبت  به آنها داده شده است ، شرکت ها هستند. شرکت ها می توانند بدون وجود هیچ شخص حقیقی با یکدیگر شریک شده و شرکت جدیدی ثبت کنند.

اشتباهات رایج

اشتباهی که بسیاری از کسب و کارها مرتکب می شوند این است که برای ثبت اقدامی نمی کنند و در نتیجه شرکت آنها تضامنی محسوب شده و مدیران شرکت با جریمه مواجه می گردند. پس بدون ثبت ، شخصیت حقوقی برای شرکت ایجاد می شود ولی بدلیل تبعاتی که دارد و اجبار قانون ، ثبت آن ضروری است.

ثبت شرکت

شرکتها انواع مختلفی دارند که باتوجه به نیاز و نوع کسب و کاری که دارند شرکت خود را انتخاب کنند ، در ایران تقاضا بیشتر برای دو نوع شرکت می باشد که در مباحث دیگر بیشتر بر روی این دو نوع شرکت صحبت میکنیم ، هرکدام از این نوع شرکتها را ما برای شما توضیح می دهیم . انواع شرکت به شرح زیر می باشد:

 1. شرکت با مسئولیت محدود
 2.   شرکت سهامی خاص
 3.  شرکت سهامی عام
 4.  شرکت تعاونی
 5.  شرکت دانش بنیان
 6.  شرکت نسبی
 7.  موسسات غیر تجاری
 1. کپی شناسنامه
 2. کپی کارت ملی
 3. اقرارنامه
 4. دریافت عدم سوء پیشینه
 5. اصل شناسنامه حداقل 2نفر از اعضا یا اصل کارت ملی
 6. امضای اوراق ثبتی که از طرف موسسه به موکلین داده می شود.
 7. درمورد پرونده های سهامی خاص واریز 35% اصل سرمایه ودر مورد پرونده های مجوزی، اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح بر عهده موکل محترم
مراحل ثبت شرکت

بسیاری از اشخاص در مراحل مختلف ثبت چه در زمان حضوری بودن و چه در زمان الکترونیکی ، مشکلات فراوانی  برایشان پیش می آمد ، در نهایت ثبت شایگان با استفاده از تجارب خود در این زمینه موفق به جمع آوری مجموعه قوانین و آیین نامه و نمونه صورت جلسات و اساسنامه ها و نمونه های آگهی های مربوط به شرکت ها باشد. با خواندن این مطالب انبوهی از مشکلات و سردرگمی هایی که برای مراجعان به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری ایجاد میکند را بکاهد.

 1. اولین مرحله انتخاب نام برای شرکت می باشد که اسامی می بایست از سه سیلاب اسم خاص انتخاب شود
 2. در این مرحله اعضاء مشخص می شود که با توجه به نوع شرکتی که انتخاب می کنید و تعداد اعضاء هیئت مدیره 
 3. انتخاب موضوع شرکت که با توجه به نوع فعالیت شرکت که موضوع مجوزی می باشد یا نیاز به مجوز ندارد
 4. انتخاب سرمایه شرکت و میزان سهام هریک از اعضاء شرکت
 5. مشخص نمودن سمت هریک از اعضا و همچنین حق امضاء
 6. مراجعه به سایت اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری 
 7. امضاء وکالتنامه
 8. پس از تایید نام و موضوع شرکت می بایست مدارک شرکت توسط اعضاء امضاء شود
 9. پس از امضاء اوراق شرکت جهت آگهی ثبت ارسال می شود
 10. در این مرحله اقدام به پرداخت روزنامه رسمی می نمایید
ثبت شرکت

پس از اتمام ثبت شما مجاز به انجام کلیه فعالیتهای مندرج در موضوع شرکت خود، به طور رسمی می باشید اما باید بدانید برخی از اقدامات را می بایست به صورت اجباری انجام دهید که عدم انجام آنها باعث میشود متحمل مشکلات و جریمه های مالی شوید.این اقدامات شامل : اخذ کد اقتصادی ،دفاتر پلمپ قانونی ، تشکیل پرونده مالیاتی می باشد.

اساسنامه شرکت

اساسنامه شرکت در واقع سندی است که تمام نکات مهم شرکت در آن قید می شود که درآن در خصوص ادارهشرکت و روابط بین شرکا تعیین و تکلیف می شود، به عبارت بهتر اساسنامه قراردادی است که در آن طرز کار شرکت ، اهداف شرکت ، نحوه فعالیت و وظایف شرکت را بیان می کند.

انتخاب و معرفی مکان و محل شرکت

تکمیل و تحویل دفاتر قانونی به صورت سالیانه

اظهارنامه مالیاتی حتی اگر شرکت هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد.

مشاوره
compressed_resized_3758557
خرید و فروش شرکت
سایت های مرتبط
نوشته ها

سوالات متداول

اعضاء باید حداقل 18سال تمام داشته باشند. البته همه افراد در هر سنی میتوانند سهام دار شرکت باشند و اگر زیر 18 سال تمام سن داشته باشندبه ولایت ولی سهامدار می شوند ولی برای عضویت در هیات مدیره یا بازرس باید حداقل سن قانونی را داشته باشند.

کاربری ملک و آدرس ارائه شده برای شرکت ، توسط اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری استعلام نمیشه ، آدرس و کدپستی که برای شرکت توی فرم مینویسین بازدیدنداره. اگر بعدا واقعا لوکیشن خاصی برای شرکتتون در نظر گرفتین، اونوقت صورتجلسه تغییر آدرس میزنیم.

افرادی که سوء پیشینه دارند می توانند اقدام به ثبت کنند ومانعی ندارد. اما باید توجه کنند که این افراد فقط می توانند سهامدار شرکت باشند و نمی توانند مدیر عامل یا از اعضاء هیئت مدیره باشند.همچنین بازرس بودن نیز منوط به نداشتن سوءپیشینه کیفری است.

هزینه ثبت براساس (حق الثبت-حق التمبر-روزنامه رسمی) طبق واریزی های اداره ثبت که بر اساس میزان سرمایه و موضوع فعالیت محاسبه می گردد.